Vítejte na stránkách věnovaných programu Sadovnická projekce

 

Co je Sadovnická projekce ?

Sadovnická projekce je původní český program pro zpracování sadovnických úprav s pomocí osobního počítače. Program vzniká již řadu let ve spolupráci s Vyšší odbornou školou zahradnickou a Střední zahradnickou školou v Mělníku.

 

Co na těchto stránkách naleznete ?

Na těchto stránkách naleznete návody, postupy, tipy a triky pro používání programu, názorné ukázky pro práci s programem a dozvíte se zde odpovědi na často kladené otázky uživatelů. Cílem těchto stránek tedy není vytvořit kompletní návod na používání programu Sadovnická projekce (ten naleznete v nápovědě k programu), ale rozšířit tento původní návod o obrazovou dokumentaci a názorné ukázky.

 

 

Webové stránky věnované programu Sadovnická projekce naleznete na Internetu na adrese www.sadovnicka-projekce.cz. Zde mohou uživatelé se zakoupenou licencí k programu získat aktualizované verze programu a ti ostatní, co si program ještě nezakoupili, zde mohou stáhnou demonstrační verzi programu.

 

Stránky jsou optimalizovány pro minimální rozlišení monitoru 1024 x 768 bodů, doporučené rozlišení monitoru je však 1280 x 1024 bodů (a více) a jsou určeny pro webové prohlížeče Microsoft Internet Explorer a Opera.

 

Protože je program neustále vyvíjen a zdokonalován, může se stát, budete vlastnit odlišnou verzi programu, než která byla použita zde pro vysvětlení konkrétního postupu. V záhlaví každé stránky naleznete verzi programu, pro kterou bylo dané téma zpracováno. Pokud se text odkazuje i na cizí aplikace, je na konci každého textu uvedena i verze cizí aplikace a autor aplikace.

 

Na konci některých kapitol se nalézají i ukázkové projekty ke stažení. Aby bylo možné otevírat ukázkové projekty i ve starších verzích programu, byly ukázky uloženy ve verzi 3.36, kdy tato verze programu obsahuje hlavní funkce obdobné již novějším verzím programu. Z toho důvodu zobrazení ukázkových projektů, které jsou zde k dispozici, nemusí (a ani nebude) přesně odpovídat zde vyobrazeným obrazovým materiálům, rozdíly naleznete především v zobrazení textur na prvcích půdorysu, zobrazení oken a dveří u budov a podobně.

 

Veškeré připomínky, upozornění, nápady a náměty k těmto stránkám (nikoliv však k vlastnímu programu Sadovnická projekce – ty směřujte přímo na autora programu) můžete zasílat na adresu MIROSLAV.KRON@SEZNAM.CZ.

 

Pokud se Vám nezobrazilo menu na levé straně okna, pro zobrazení menu klinkněte zde.

 


Copyright © 2006 Miroslav Kron, DiS. Kopírování zakázáno.