v. 3.64

Upgrade SPW


Tato kapitola se věnuje přechodu na vyšší verzi programu Sadovnická projekce a je určena uživatelům, kteří mají zakoupenu plnou verzi programu. Instalační balíček naleznete na Internetu na adrese www.sadovnicka-projekce.cz. Zde se dozvíte číslo poslední verze programu.

 

Důležité upozornění: Neinstalujte vyšší verzi programu, než na kterou máte zakoupenou licenci, program Sadovnická projekce byste pak nemohli používat.

Takto nějak vypadá složka s programem Sadovnická projekce. Složku naleznete nejčastěji v umístění C:\Program Files\SPW. Předpokládejme, že verze instalovaného programu je 3.63. Budeme chtít provést inovaci (upgrade) na vyšší verzi, v našem případě 3.64.

Program Sadovnická projekce je „skryta“ v souboru spw.exe. Pokud budete chtít později vrátit původní verzi Sadovnické projekce, je důležité aby tento soubor zůstal do budoucna zachovaný v původní podobě. Při instalaci nové verze je soubor spw.exe přepsán novou verzí. Aby k přepsání souboru nedošlo, je nutné změnit jméno souboru spw.exe na nový název. Nejvhodnější je změnit jméno tak, aby byla patrná verze původního souboru, například spw363.exe a podobně. Číslo „363“ odpovídá číslu původní verze programu v našem případě (verze 3.63). Změna jména souboru lze provést například v Průzkumníku Windows po stisku klávesy <F2> na označeném souboru. Následující obrázek ukazuje změnu jména souboru.

 

V dalším kroku je třeba spustit instalaci programu Sadovnická projekce. Zde je nutné zkontrolovat, zda odpovídá cílová složka pro instalaci aktualizace složce, ve které je nainstalována Sadovnická projekce.

Takto by mohl obsah složky nejčastěji v umístění C:\Program Files\SPW po dokončení instalace upgradu Sadovnické projekce. Všimněte si, že námi přejmenovaný soubor spw363.exe (1) ve složce zůstal, a k němu přibyl nový soubor, který nese jeho původní jméno spw.exe (2). Pokud nyní spustíte soubor spw.exe (2), spustí se inovovaná verze Sadovnické projekce, tedy verze 3.64. Pokud se budete chtít trvale vrátit ke starší verzi programu, stačí vymazat nový soubor spw.exe (2) a soubor spw363.exe (1) přejmenovat na původní jméno, tedy spw.exe.

 


Copyright © 2006 Miroslav Kron, DiS. Kopírování zakázáno.